همانطور که میدانید موهای ما از مهم ترین عناصر زیبایی بخشی به صورتمان هستند.
موهایی پر پشت، سالم و منظم...(از همان هایی که همه ی ما در خواب میبینیمشان😂)
نمیدانیم میدانید یا نه اما؛از همان ازل و شروع خلقت ما انسان های کره ی خاکی به دو دسته تقسیم شدیم😀:
اول آن دسته ای از ما که مدام به دنبال شامپوهای مختلف بودیم و سرم های متنوع را بر سر میمالیم تا بلکه یکی شان کمی پر پشت تر کنند این موهای بیچاره مان را😅
و دوم هم آن دسته‌ء دیگرمان که دیگر کچل شده بودیم و بیخیال و فارغ گشته بودیم از این جست و جو های هر روزه‌ِمان😂
اما؛
از مزاح که بگذریم اگر واقعا اهل تقویت موهایتان باشید باید تا بحال روش های مختلفی را امتحان کرده باشید؛
از قرص های مختلف تقویتی و شامپوهای فلان و چنان گرفته تاااا درمان های خانگی و سنتی مثل حنا و صدر و غیره... .
اما همانطور که خودتان بهتر اگاهید و لازم به گفتن نیست، شاید خیلی هایتان از این موارد نتیجه کافی را نگرفته باشید و یا در صورتی برایتان نتیجه بخش بوده که برای مدت زمان طولانی آن درمان را ادامه میدادید و خب این تکرار هرروزِ یک کار قطعا برای همه ی مان کسالت اور و خسته کننده است.

امروز در این سری از مقاله های کلینیک ریحانه النبی میخواهیم به دو درمان جدید برای تقویت موهای شما و حتی جلوگیری از طاسی سرتان بپردازیم😊
1.مزوتراپی مو
2.فیلر مو

که توضیحات لازم درمود هر دو درمان در ادامه مقاله خدمتتان عرض خواهد شد؛
پس با ما همراه بمانید💟.

🔶مزوتراپی مو:
ریزش مو در افراد مختلف علل متفاوتی دارد که از آن جمله می‌توان به چند مورد زیر اشاره کرد
: استرس، عدم تغذیه صحیح، عدم خواب کافی، عدم جذب ویتامین‌های مورد نیاز، عدم رعایت بهداشت، عدم تعادل هورمونی و آسیب دیدن ساقه مو بر اثر عواملی مانند کشیدن مو‌ها.

💠در مزوتراپی با تزریق انواع مواد تقویت‌کننده رشد مو به ویژه ویتامین‌های گروه c و b، ماینو‌کسیدیل، جین‌سنگ، دارو‌هایی که باعث افزایش جریان خون می‌شوند و نیز هورمون (فقط در آقایان) تلاش می‌شود ریزش مو‌ها برطرف ‌شود و سپس موهای جدید برویند. در این روش به هیچ عنوان از کورتون استفاده نمی‌شود.

مزوتراپیست‌ها معتقدند خانم‌هایی که بر اثر زایمان دچار ریزش مو می‌‌شوند هم می‌توانند بعد از دوره شیر‌دهی از این شیوه درمانی استفاده کنند.  

💠چند توصیه
🔹هنگام تزریق باید مو‌ها تمیز باشند.
🔹 تا 24 ساعت بعد از تزریق از حمام رفتن خودداری شود.
🔹ناحیه تزریق (جز ابرو‌ها، چون ماساژ باعث ریزش ابرو می‌شود) به ‌طور مرتب ماساژ داده شود تا دارو‌ها پخش شوند.
🔹تا پایان دوره درمان از سشوار، رنگ، فر و هر عمل شیمیایی روی موها خودداری شود.
🔹 اگر‌چه فولیکول‌های مو در زیر پوست سر، مواد مغذی تزریق‌شده را به ساقه مو‌ها نیز می‌رسانند اما هرگز استفاده از لوسیون و شامپو‌های تقویت‌کننده مو را فراموش نکنید.

💠 مشاهده تغییرات
از جلسه سوم تغییرات به صورت محسوس‌تری مشاهده می‌شوند و معمولاً بعد از سه ماه نتیجه مشخصی حاصل می‌شود. در ابتدا رویش مو‌ها به صورت کم و نازک به ویژه در شقیقه‌ها قابل مشاهده است و کم‌کم ساقه این مو‌ها کلفت و تیره‌تر می‌شود.


🔶فیلر مو:

💠فیلر مو؛ اولین ماده حجم دهنده موها در جهان
ماده فیلر توسط یک سرنگ با سوزن بسیار ریز به پوست سر تزریق می شود. بلافاصله پس از وارد شدن فیلر به زیر پوست مواد داخل آن آزاد و فعال می شوند و در مدت زمان کوتاهی سلول های پوست و مو را تقویت می کنند. این روش از مرگ سلولی جلوگیری می کند و سلامت ناحیه تزریق شده را تضمین می کند. به همین علت ریزش غیرطبیعی موها قطع و درمان می شود. فیلر موجب سلامت و شادابی موها می گردد.
با احیای سلول های پوست سر گردش خون بهبود می یابد. بهبود گردش خون مواد لازم برای تغذیه فولیکول ها را تامین می کند. در نتیجه فولیکول ها تحریک شده و سرعت رشد آن ها افزایش می یابد.

💠تزریق فیلر به پوست سر برای چه کسانی مناسب است؟
🔹افرادی که جنس موهایشان نازک و ضعیف است.
🔹تقویت رشد موها
🔹افزایش حجم و پرپشتی موها
🔹یک درمان مکمل برای ریزش مو
🔹جلوگیری از پیشرفت طاسی در مردان و زنان
🔹کسانی که کاشت مو انجام داده اند
🔹افزایش اثرگذاری عمل کاشت مو

💠خواص فیلر موی سر چیست؟
با توجه به شرایط زندگی، آلودگی، رنگ، استفاده از سشوار و اتوی مو آسیب دیدن موها اجتناب ناپذیر است. به همین دلیل خشکی و دو شاخه شدن موها امری طبیعی می باشد. فیلر مو به رفع این مشکلات کمک می کند.
این محصول برای جلوگیری از ریزش مو، تقویت فولیکول مو و تسریع رشد مو به کار می رود. فیلر مو موادی از قبیل فاکتورهای رشد، آنزیم های لازم، مواد معدنی و ویتامین ها را به ریشه موها می رساند. برای افرادی که موهای ضعیف و شکننده ای دارند انتخاب فیلر مو بهترین گزینه است.

💠مزایای استفاده از فیلر مو
🔹افزایش تعداد و طول تار موها
🔹سرکوب ژن مرتبط با ریزش مو
🔹دارای خصوصیات فیزیکی دو فازی و مونو فازیک


💠چند جلسه تزریق فیلر لازم است؟
معمولا یک دوره 4 جلسه ای هر دو هفته یک بار نیاز است. تعداد جلسات بیشتر طبق نظر پزشک تعیین می شود که بستگی به شدت مشکلات پوست و موی فرد دارد. برای مشاهده نتیجه کلی تزریق فیلر مو تقریبا 15 روز بعد از تکمیل تمامی جلسات زمان لازم است.

✔حال ک توضیحات لازم درمورد این دو درمان شگفت انگیز خدمت شما ریحانه ای های عزیز ارائه شد،درصورت داشتن هرگونه سوال و یا تمایل برای مراجعه حضوری و اغاز درمان و مشاوره رایگان با خانم دکتر؛ میتوانید به مشاوران مجازی کلینیک مراجعه کنید.

💮مشاوران کلینیک از 8 صبح تا 1 بامداد در خدمت شما عزیزان هستند💮

«مشاور کلینیک فاطمه اسدی»