خب قدم اول اینه که بگم فیلر چیه از کجا امده و امدنش بحر چه بود و اینچنین خرامان به کجا میرود؟

 هیالورونیک اسید (HA) هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در پوست یافت می شود. این ماده به حفظ رطوبت و حجم دهی  کمک می کند. فیلرهای هیالورونیک اسید معمولا نرم و ژل مانند هستند.

نتایج درمانی حاصل از این فیلر ها موقت بوده و ۱۲ ماه تا 5 سال ماندگاری دارند.

در طول این مدت بدن به صورت طبیعی و تدریجی اجزای این ماده را جذب می کند..

حالا اگر بخوام دقیق براتون توضیح بدم که فیلر دقیقا برا چی استفاده میشه باید یه داستان براتون تعریف کنم شما یه روز صبح از خواب بیدار میشید و میرید جلوی اینه به صورتتون نگاه میکننید و فکر میکنید که چفدر گذر زمان رو صورتتون اثر گذاشته ... کاش اطراف چشمهاتون مثل گذشته بود یا مثلا کاش میشد زاویه چانه و فک، لب و گونه هاتون شبیه مدل ها بود  کاش کاش کاش هیچ وقت اثار احساساتمون روی صورتمون خط ایجاد نمیکرد همه ی ما یه روزایی مثل این روز ها داریم و اینجاست که باید بهتون بگم بهترین راه  برای زیباتر شدن اجزاء صورتتون فیلر هست.


چرا بهترین راه؟ خب چون قطعا فیلر بی عوارض ترین روشیه که شما میتونید با انجامش زیباتر بشید

حالا سوال پیش میاد که دقیقا فیلر چطور باعث جوانسازی و مدلینگ صورتتون بشه؟

 فیلرها یکی از امن ترین و سریع ترین روش ها برای جوانسازی پوست هستند و می توانند ظاهر جذابی برای شما به وجود بیاورند و همچنین سن شما را کم تر از میزان واقعی آن، نشان بدهند. انتقال این مواد به بخش های مختلف پوست باعث افزایش حجم آن ناحیه می شود و اثرات پیری را کم می کند.

 با گذر زمان، تولید کلاژن در پوست به حداقل می رسد و با بالا رفتن سن، جوانی و شادابی ظاهر شما ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد.علاوه بر این احساسات مختلف شما در درجه اول روی صورت بروز پیدا می کنند و همین موضوع موجب شکل گیری خط و خطوط روی چهره می شود.  استفاده از فیلرها با حجم بخشیدن به صورت و از بین بردن خط و خطوط برای مدتی«که بستگی به ماندگاری فیلر داره» چهره شاداب برای شما ایجاد می کنند.  کدام قسمت‌های چهره را می‌توان با فیلرها جوان‌تر کرد؟ تا چند سال پیش اگر تمایل داشتید شکل چهره‌تان تغییر دهید، حتما باید تحت عمل جراحی فک یا چانه قرار می‌گرفتید، که هم متحمل هزینه‌ی زیاد می‌شدید و هم نگرانی از عوارض و مراقبت‌ه

(همین الان نوبت فیر درمانی خودتون رو رزرو کنید🌺)

کدام قسمت‌های چهره را می‌توان با فیلرها جوان‌تر کرد؟

تا چند سال پیش اگر تمایل داشتید شکل چهره‌تان تغییر دهید، حتما باید تحت عمل جراحی فک یا چانه قرار می‌گرفتید، که هم متحمل هزینه‌ی زیاد می‌شدید و هم نگرانی از عوارض و مراقبت‌های بعد از عمل شما را از انجام آن بازمی‌داشت.  اما باید خبر خوبی بهتون بدهم که امروزه به راحتی و بدون هیچ کدام از آن عوامل بازدارنده و خطرات بعد عمل جراجی، تنها با تزریق فیلر، به شکل مطلوب چهره‌ی خود می‌رسید.  می‌توانید از طریق تزریق فیلر توسط خانم دکتر هدیه سادات ذکاوت به نواحی مختلف صورت از جمله  حجم دهی گونه (فیلر لیفت)  زاویه سازی فک‌ و چانه  لب (فرم‌دهی و حجم دهی)  پر کردن گودی زیر چشم  اصلاح فرم بینی  اصلاح خط اخم و خط خنده  پر کردن چین چروک های افقی پیشانی  به راحتی و در کمترین زمان ممکن شما به صورت ایده ال خود میرسید. 


برای مشاهده‌ی نتیجه‌ی مطلوب روی چهره‌تان چقدر باید صبر کنید؟ 

مقداری زمان می‌برد تا نتیجه‌ی نهایی را روی چهره‌تان مشاهده کنید. بنابراین باید پیش از تزریق فیلرها برنامه‌ ریزی کنید. تاثیر فیلرها فورا پس از انجام تزریق قابل مشاهده است (وجود تورم بستگی به بافت قسمتی دارد که تزریق را انجام داده‌اید) و بین 1تا5 سال ماندگاری دارد (که این هم بسته به نوع موادی که استفاده شده و ناحیه‌ای که تزریق روی آن صورت گرفته متفاوت است).

مراقبت های قبل از تزریق فیلر  قبل از اقدام به تزریق فیلر به موارد زیر توجه نمایید:

• توقعات خود را با پزشک متخصص در میان بگذارید. (به خاطر داشته باشید پزشک شما بهترین مشاور برای تزریق فیلر می باشد و می تواند بهترین راه را برای برآورده ساختن انتظارات شما، انتخاب نماید، پس به او اعتماد کنید!)

 • از جنس و کیفیت فیلر تزریق شده آگاهی پیدا کنید. (در مورد برند مواد تزریقی از پزشک خود سوال بپرسید.)

• بیماری های زمینه ای خود را به اطلاع پزشک برسانید.

•اگر سابقه ی تزریق زیبایی داشته اید، به پزشک خود اطلاع دهید.  

• عدم استفاده از داروهای رقیق کننده ی خون مانند: آسپیرین، ایبوبروفن و… (این داروها باعث تشدید تورم و کبودی بعد از تزریق فیلر می شوند.) به خاطر داشته باشید، تزریق فیلر توسط افراد غیرمتخصص (که پزشک نیستند!!!) و در مکان های نامناسب مانند برخی از سالن های آرایشگاهی، شما را متحمل عوارض نامطلوب و گاها غیر قابل جبران.


بعد از تزریق فیلر چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ 

نکات مهم در مراقبت بعد از تزریق فیلر عبارت است از:

• استفاده از کمپرس سرد مهم ترین مراقبت بعد از تزریق فیلر استفاده از کمپرس سرد بلافاصله بعد از تزریق می باشد.  سرد کردن محل تزریق باعث جلوگیری از ایجاد عوارض نامطلوبی مانند: خونریزی و تورم ناشی از آن، پخش شدن فیلر تزریق شده به نقاط اطراف خواهد شد.

 بنابراین توصیه می شود به مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از تزریق فیلر از کمپرس سرد استفاده نمایید.

• استفاده از کمپرس گرم ممنوع می باشد. به هیچ عنوان محل تزریق را ماساژ ندهید و از کمپرس گرم استفاده نکنید!!! چراکه ماساژ و استفاده از کمپرس گرم باعث جابجا شدن فیلر از محل تزریق خواهد شد.  استفاده از مواد آرایشی تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق فیلر، ممنوع می باشد. زیرا ممکن است محل ورود سوزن های تزریق به واسطه ی مواد آرایشی آلوده شود و احتمال عفونت افزایش یابد.  

شستن صورت بعد از تزریق فیلر توصیه می شود از شستشوی صورت تا مدت ۲۴ ساعت بعد از تزریق اجتناب کنید. زیرا ممکن است در هنگام شستشوی صورت محل تزریق ماساژ داده شود که این امر می تواند باعث پخش شدن و گسترش یافتن فیلر به سایر نقاط صورت شود.

عدم استعمال دخانیات توصیه می شود از سیگار کشیدن در روزهای ابتدایی بعد از تزریق فیلر خودداری کنید.

طرز خوابیدن بعد از تزریق فیلر هنگام خوابیدن، سر خود را کمی بالاتر از بدنتان قرار دهید. این کار باعث کاهش تورم و التهاب محل تزریق می شود.


در مورد عوارض تزریق فیلر برخی از افرادی که تصمیم به تزریق فیلر دارند،

باید گفت؛ با انتخاب پزشک مجرب و متبحر تا حد بسیار زیادی می توان از بروز عوارض نامطلوب جلوگیری به عمل آورد.

 • استفاده از مواد تزریقی با کیفیت  

• نحوه ی تزریق صحیح  

• مقدار تزریق مناسب  

• تکنیک اجرایی پزشک متخصص از جمله موارد مهم و تاثیرگذار در جلوگیری از ایجاد عوارض نامطلوب بعد از تزریق فیلر می باشند.

 به خاطر داشته باشید با مد نظر قرار دادن مراقبت های بعد از تزریق فیلر می توانید نتایج رضایت بخش حاصل از تزریق را تقویت نمایید و از آن لذت ببرید.

تزریق فیلر با بهترین نتیجه رو به کلینیک ریحانه النبی بسپارید.


(همین الان نوبت فیر درمانی خودتون رو رزرو کنید🌺)

«مشاور کلینیک فاطمه اسدی»