به نام او

Shr یا الکساندرایت مسئله این است!

اول باهم بریم سراغ الکساندرایت معروف پر سروصدا که عین بمب صدا کرده و همه براش دست پا و دست و صورت میشکونن!

 عملکرد این دستگاه بنظرتون چه شکلیه؟ بریم سراغش ؟

بزن بریم برای یه مقاله چاق و چله

حذف موهای زائد با لیزر کندلا الکساندرایت با تاباندن لکه کوچکی از اشعه لیزر با طول موج مشخص و مدت زمان پالس محدود انجام می گیرد. با سوزاندن ریشه مو یا فولیکول ها توسط لیزر، پوست واکنش نشان می دهد و به همین علت شما اثرات جانبی را روی بدن خود مشاهده می کنید.

حالا این اثرات جانبی به چه صورته؟


1. تورم خفیف 

چرا ؟ چون پوست شما با دمای 80 درجه سانتی گراد مواجه میشه طبیعیه خب عزیزم پوستت دچار شک بالایی میشه !

2.سوختگی

این دیگه واقعا چرا نداره فقط ممکنه اپراتور شما یکم حواسش پرت بشه تا پوست شما عین کله پاچه کز بخوره و بسوزه !!!

3.کبودی 

میدونید یکی از عوارض جانبی سوختگی بخاطر دمای بالاست پس راه حلی که برای این مشکل گذاشتن کلدر یا سیستم خنک کننده دستگاه لیزره  البته وجود سیستم های خنک کننده DCD و ACC در دستگاه لیزر کندلا الکس 2019 با اسپری کریوژن و دمیدن هوای خنک تاثیر قابل توجهی در کاهش قرمزی پوست دارد.  اما مشکل اینجاست که همین باد سرد در مواجهی با پوست حساس شما کبودی زیادی رو باعث میشه و فقط لازمه که شما فرداش به مهمونی دعوت باشید احتمال رخ دادن یه فاجعه رو از الان میشه احساس کرد!

4.اثر سوختگی

 مشاهده لکه های تیره تر یا روشن تر که به اثر سوختگی شباهت دارد نیز روی پوست برخی افراد مخصوصا پوست های تیره تر یکی از عوارض جانبی و موقتی لیزر الکس است. این لک ها حدودا 4 تا 7 روز پس از حذف موهای زائد با لیزر کندلا الکساندرایت ممکن است از بین برود.


تا اینجای کار این عوارض عوارضی هستند که موقتی هستند

اما عوارض دائمی هم دارد مثل

_از بین رفتن رنگدانه های پوستی 

یعنی ممکنه شما بعد از جلسه لیزرتون ببینید روی پوستتون لک های سفید رنگی به وجود اومده!!!

_ایجاد زخم و عفونت 

اگر شما بدنتون دچار زخمی باشه باید حتما به پزشک یا اپراتور خود اطلاع بدین . در غیر این صورت ممکن است با انجام لیزر باکتری ها وارد جریان خون شما شده و در زخم تجمع کرده و ایجاد عفونت کنند.

_سوختگی خفیف و تاول زدن

درصورتیکه پس از لیزر مو، پوست ناحیه لیزر شده در معرض آفتاب قرار بگیرد امکان تاول زدن آن وجود دارد. همچنین اگر طول موج و فرکانس مناسب پوستتان توسط متخصص انتخاب نشود امکان ایجاد سوختگی مخصوصا روی پوست های تیره با لیزر کندلا الکس وجود دارد.

_درد

باید بهتون بگم که یکسری افراد هم با لیزر الکساندرات درد بسیار زیادی رو متحمل میشن

انقدر که اغلب مجبور به استفاده بی حسی موضعی میشن که اون هم عوارض و بدی های خودشو داره در واقع بی حسی موضعی برای هر بار لیزر کردن و پلاستیک کشیدن روش و 45 دقیقه منتظر موندن و بعدش دوش گرفتن و تمیز شدن پوست در کلینیک کار بسیار سخت و طاقت فرسایی برای خیلیا هست!!!


اگر بخواییم الکساندرات رو با اس اچ ار مقایسه منصافه بکنیم

باید بگم خدمتتون که عوارض و خطرات و پاسخ جوابدهی سریع در کنار عوارض کم و محدود و جوابدهی زمان بر

حالا انتخاب شما کدومه؟ الکساندرا یا اس اچ ار؟

دستگاه SHR مخفف Super Hair Removal یک تکنولوژی جدید برای حذف موهای زائد است که در آن سعی شده معایب حذف موهای زائد با IPL برطرف شود. نور ساطع شده از دستگاه SHR از نوع متمرکز نیست بنابراین نمی توان آن را با دستگاه های لیزر الکساندرایت که فولیکول های مو را با نور متمرکز لیزر از بین میبرند؛ مقایسه کرد.  


دستگاه SHR به عنوان یکی از روش های بدون درد، ایمن و موثر در کاهش موهای زائد معرفی شده است. با استفاده از تکنولوژی به روز لیزر SHR طی چند جلسه و با صرف هزینه مناسبی می توان توسط یک متخصص باتجربه در کلینیک ریحانه النبی ، موهای زائد بدن را در نواحی مختلف کاهش داد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای حذف موهای زائد به یک ناحیه از بدن با دستگاه لیزر SHR بیش از ۶ جلسه درمانی است که معمولاً به صورت پکیج های ۶ تا ۱۰ جلسه ای برای بیماران پیشنهاد می شود.


درست است که تعداد جلسات لیزر shr بیشتر از تعداد جلسات لیزر الکساندرات است اما باید بهتون بگم که این دستگاه به طبع عوارض بسیار کمتری دارد و  قابل ذکر است که برای تمام طیف رنگی پوست ها مناسب است

حتی برنزه ترین پوست ها هم دچار سوختگی نمیشوند

درواقع در یک مقایسه کوچک  میتوان گفت:

- احتمال سوختگی در دستگاه shr بر خلاف الکساندرایت صفر درصد است.
- برخلاف دستگاه الکساندرایت،  shr با احتمال نتیجه گیری بالایی همراه است.
- میزان احساس درد در استفاده از لیزر  shrبه طور قابل توجهی از لیزر الکساندرایت کمتر است.


 دستگاه لیزر اس اچ آر در حال حاضر محبوب‌ترین روش‌ برای از بین بردن موهای زائد محسوب می شود که از علل مهم محبوبیت آن فرآیند درمانی موثر و بسیار امن این دستگاه است. با لیزر درمانی به روش اس اچ آر می‌توان تا مدت زیادی رشد مو‌های زائد بدن را با تاخیر مواجه کرد. به خاطر روند عملکرد بسیار خاص دستگاه shr امکان پدید آمدن عوارض و خطرات جانبی همچون آسیب به پوست اطراف مو نیز در این روش تا حد قابل توجهی کاهش می یابد.

 به همین دلایل است که ما برای سلامت بیشتر پوست شما در کلینیک ریحانه النبی از دستگاه لیزر shr  استفاده میکنیم .

عزیزانم برای اطلاعات بیشتر و حذف موهای زائد لطفا مقاله لیزر موهای زائد رو مطالعه کنید .


«مشاور کلینیک زینب گندمکار»