دوستان عزیزم سلام🌷

بیاید در ابتدا کمی به مزیت هایی که برای تزریق چربی نام برده میشه بپردازیم و بعد معایب آن را جدی تر بررسی کنیم.😀

 گفته میشه که چربی ها سازگاری بیشتری با بدن دارند چون سلولهای زنده بشمار میان و یا مقادیر زیادی از اونها رو میشه از بدن استخراج کرد و همینطور قوام طبیعی تری در لمس کردن نسبت به ژلها ها دارند و باعث ایجاد آلرژی نمی‌شوند.

اما دوستان باید این نکته رو در نظر داشته باشیم که فیزیولوژی بدن انسان طوری است که چربی هر قسمت از بدن برای همان قسمت طراحی شده یا به عبارت دیگر تک تک سلول های بدن مثل اجناس کدگذاری شده‌ای هستند که در فروشگاه باید فقط در قفسه خودشان نگهداری بشن😊

پس این که ما بخواهیم چربی شکم را برای فرم دهی صورت استفاده کنیم از نظر پزشکی کاری غلط و خطرآفرین محسوب میشه چون احتمال ایجادالتهاب و حمله عصبی به این نقطه رو فراهم می کند یا ممکن است منطقه ی پر شده یک دفعه و یا به مرور زمان خالی شه و در نتیجه عدم قرینگی،گوشت اضافه و  همینطور گود افتادگیدر محل های استخراج چربی رو برای بدن به سوغات بیاره...

یه سوغاتی دلخراش از یه سفر غیر پزشکی و غیر منطقی!!!

 پس بهتره در مورد مسائلی که مربوط به سلامتی بدن میشه عینک خوش بینی رو از چشمانمان برداریم و با حساسیت خیلی بیشتری تصمیم به انجام هر کاری بگیریم . ما قراره با انجام عمل های زیبایی ظاهر خوشایند تری رو برای باطن زیبامون رقم بزنیم، نه اینکه با بی گدار به آب زدن ارامش روحمون رو هم خدشه دار کنیم!

 حالا سوال اینجاست که؛

ما باید با این چین و چروک ها و شل شدگی های صورتمون که باعث شده دیگه شبیه عکس های چند سال پیش مون نباشیم چیکار کنیم؟!

برای رسیدن به پاسخ ما را در ادامه این مقاله دنبال کنید  تا راه حلی بسیار بهتر از تزریق چربی خدمت شما عزیزان دل معرفی بشه.😍

"فیلر"

 فیلر ها نوعی پرکننده های پوستی استاندارد هستند که با روش های علمی تولید میشن و به علت شباهت های ساختاری که با پوست بدن دارند سازگاری خوبی از خودشون نشون میدن و در صورتی که از برندهای معتبر و استاندارد استفاده بشه و پزشک حاذق عمل تزریق رو انجام بده میتونیم نتیجه بهتر، قابل اعتماد تر و بدون استرس تری رو نسبت به چربی تجربه کنیم."سایر نکاتی که باید در مورد چربی ها و فیلر ها بدونیم"

1. فیلرها نیاز به استخراج از بدن ندارند و فقط در محل مورد نظر که لایه های سطحی پوست محسوب میشه تزریق میشن در صورتی که همانطور که دیگه خودتون بهتر می دونید چربی ها باید ابتدا از بدن شخص خارج و بعد از اون هم در لایه های زیرین پوست تزریق بشن.

2. نتیجه نهایی در تزریق فیلر سریع است اما پس از تزریق چربی شما در روزهای اول  با تورم زیادی روبرو میشید و همینطور به علت منطقه وسیع تزریقی بی حسی و زمان بیشتری برای اینکه تورم محل تزریق از بین بره و پوست یکدست و یکنواخت بشه نیاز دارید.


3. اینو یادتون بمونه تزریق چربی به عنوان یک عمل جراحی کوچک به حساب میاد چون استخراج چربی با یک بریدگی کوچک که در سطح پوست ایجاد میشه، انجام میپذیره. پس شما باید خطرات احتمالی این جراحی کوچک مثل داروهای بی حسی و دوره درمان و بخیه و خوب شدن بریدگی را در نظر بگیرید در صورتی که هیچ کدام از این موارد گفته شده در تزریق ژل وجود ندارد.

4. همانطور که قبلا عرض کردم تزریق‌چربی برعکس فیلر که در لایه‌های سطحی انجام می‌شد در لایه‌های زیرین است پس عملی عمیق محسوب شده و از نظر صرف هزینه نیز گرانتر از فیلرها محسوب میشه.

5. در تزریق چربی یک تا دو هفته طول می‌کشه تا فرد به فعالیت‌های طبیعی خود برگرده اما این مورد در تزریق فیلر وجود ندارد و فرد بدون نیاز به دوره استراحت و نقاهت می تونه زندگی عادی خودش رو شروع کنه😀

6. چربی‌ها در مورد پر کردن خطوط ریز صورت مانند خطوط دور لب موفق واقع نمیشن، ممکن است باعث بروز عفونت، تشکیل کیست چربی از بافت چربی و یا در موارد نادر آمبولی چربی و مرگ شود و درصورتی که تمایل به تزریق چربی به زیر چشم را داشته باشید اگر تزریق در ناحیه بالاتر از شیار اشکی باشد باعث به وجود آمدن توده چربی در پلک میشود.

پس با توجه به موارد مذکور ؛  دلیل اینکه چرا ما در کلینیک ریحانه النبی به جای تزریق چربی از تزریق فیلر بهره میبریم به وضوح مشخص شد (: و شما باید کاملا به اهمیت موضوع پی برده باشید.

صمیمانه از وقتی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید سپاسگزارم

با آرزوی باطنی زیباو ظاهری خوشایند برای شما ریحانه ای های دوست داشتنی.

💟«مشاور کلینیک فاطمه اسدی»